انتظار – لطیف کاظمی

لطیف کاظمی خواننده موسیقی آذری و سنتی ایران متولد ۱۳۳۶ در اردبیل است. از همان گاهان کودکی نزد پدر زمزمه آواز و خوش خواندن می کند و شاید غافل از پا نهادن در یکی از دشوارترین رشته های هنر ایرانی. وی از ۱۲ سالگی خوانندگی را در رادیو محلی شهرستان به صورت مثنوی خوانی تجربه می کند و بعدها برای کسب فیض و شوق دیدار اساتید راهی تهران می شود و در هنرستان موسیقی محصل می شود.

شوق مضاعف دانستن او را به کلاس بزرگانی چون زنگنه، لشکری، محمود کریمی و علی ناظری می کشاند و با تکشیل کانون چاوش گم کرده خویش را یافته و با شیفتگی تمام آثار اساتید محمدرضا شجریان و محمدرضا لطفی را الگو قرار می دهد و از کلاس های موسیقی این کانون بهره مند می شود  و نهایتاً در سال ۱۳۵۷ با شرکت در آزمون جامعه باربد از این مرحله متعالی همراه با افتخار و احترام یاد می کند.

روحیه طلبگی و شور آموختن لطیف کاظمی را به محضر اساتید بزرگ موسیقی آذربایجان جناب بیگجه خانی و آقای علی سلیمی رهنمون می کند تا بلکه بتواند از مدد بخت کار ساز با تلفیق موسیقی آواز و دستگاهی ایران و احساس ناب موسیقی بی نظیر آذری و همچنین تجربه تکنیک ردیف سازی تار که نزد استادان خود منصور سینکی و کیوان ساکت آموخته است چشم به افق های روشن داشته باشد.

“انتظار” اثرییست زیبا با صدای لطیف کاظمی با آهنگسازی مرحوم استاد عبدالله ملت پرست با اجرای گروه عشاق گیلان که در دستگاه شور و آواز ابوعطاء اجرا شده است. اشعار این آلبوم این آلبوم زیبا از فروغ بسطامی و فرصت شیرازی انتخاب شده و شعر تصنیف “شکایت دل” نیز سروده ی استاد ملت پرست می باشد. آلبوم در قالب آلبوم های موسیقی سنتی اصیل قرار میگیرد به طوری که با مقدمه و درآمد و ساز و آواز و در انتهای دستگاه نیز به تصنیف همراه است. لطیف کاظمی دارای صدایی خوش است که در چند آلبوم اندکی از ایشان در دسترس است حق مطلب را به زیبایی ادا نموده است.

برای دانلود باید اشتراک ویژه داشته باشید . در صورت داشتن لینک دانلود برای شما نمایان خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *